POLICAJAC POMAGAO DŽIHADISTIMA: Uhapšen jer je sarađivao sa ISIS-om!
Jang je pripadnicima IS kupio SIM kartice za mobilne aplikacije koje će im olakšati komunikaciju
Policajac iz Vašingtona je uhapšen zbog optužbe da obezbeđuje materijalnu podršku takozvanoj Islamskoj državi, objavio je danas Vašington post.
Preporučujemo
Kubanci u strahu od Amerikanaca: Nema struje ni nafte, u bolnicama nema lekova, hrana im truli u frižiderima
Ovo je muškarac kog je ajkula ubila dok je ronio: Ugrizla ga za nogu, prijatelji ga izvukli na čamac, ali...
AMERIKANCI POČELI DA BOMRADUJU LIBIJU: Mete su položaji ISIS-a!
Policajac, čije zaduženje je obezbeđivanje tranzitne bezbednosti - kontrola putnika i vozila u vašingtonskom metrou, 36-godišnji Nikolas Jang, uhapšen je danas u policijskoj stanici, prenose agencije.
U optužnici se navodi da je Jang pripadnicima ID kupio SIM kartice za mobilne aplikacije koje će im olakšati komunikaciju.
Otkriven je nakon što je kartice poklonio i agentu FBI, koji je bio na tajnom zadatku.
Jang je pod prismotrom FBI od 2010. Godinu dana kasnije je dva puta putovao u Libiju gde se, prema navodima, pridružio pobunjenicima koji su pokušavali da svrgnu sa vlasti Muamera el Gadafija.
Privođenje i optužnica protiv Janga je prvi slučaj u kojem je američki policajac optužen za saradnju sa Islamskom državom.
(Telegraf.rs / Tanjug)