PLJAČKA GODINE! Lopovi odneli remek-dela Pikasa, Monea i Matisa! (FOTO)
Kradljivci su u toku noći iz muzeja u Roterdamu odneli nekoliko veoma vrednih slika iz luksuzne kolekcije Triton
Vredne slike ukradene su iz "Kunstala" u Roterdamu, muzeja koji, među ostalima, izlaže Pikasa, Van Goga, Dešampa i Mondrijana, objavila je danas holandska policija.
Preporučujemo
Šest država u svetu ima nuklearne podmornice, tenzije s Rusijom nikad jače: Da li ih Evropa ima dovoljno?
NEVEROVATAN SNIMAK! Pogledajte kakvu odbrambenu liniju su izgradili Ukrajinci kako bi sprečili prodor Rusa!
Jedno od ukradenih platna je Matisovo, tvrdi holandska agencija ANP, dok je BBC javio da su nestala i dela Pikasa, Monea, Gogena i Frojda.
Kako javlja Tanjug, među ukradenim delima su i ''Glava Arlekina'' Pabla Pikasa, ''Most Vaterlo, London'' i ''Most Čering kros, London'' Kloda Monea, Gogenova ''Žena ispred otvorenog prozora ili verenica'' i ''Žena sa zatvorenim očima'' Lusijana Frojda.
- Istražujemo kako su lopovi uspeli da uđu, u tačno koje vreme se krađa dogodila i ko je to uradio - rekla je AFP-u portparolka Patricija Veseles.
Sva ukradena umetnička dela su deo luksuzne kolekcije Fondacije Triton, koja je povodom 20-godišnjice od svog osnivanja organizovala veliku izložbu u ovom muzeju.