BANGLADEŠ: Najmanje 100 poginulih u srušenoj osmospratnici
0
0
Šef lokalne policije u Daki rekao je da se strahuje da bi broj žrtava u rušenju zgrade, u kojoj se nalazila pijaca i fabrika odeće, mogao biti još veći
Najmanje 100 ljudi danas je poginulo, a više od 700 povređeno u predgrađu glavnog grada Bangladeša Dake, kada se skoro do temelja srušila osmospratnica u kojoj se nalazio tržni centar i pet fabrika odeće, u kojoj su zaposlene većinom žene.
Preporučujemo
Putin se priprema za opsadno stanje: "Oni će se vraćati u hiljadama, mrtvi se već broje u stotinama!"
Lepotica "prodavala" ljubav starcima, pa ih nasamarila: "Kraljica Mia" poseduje 2 besne limuzine, svi je traže
Šef lokalne policije M. Asaduzaman rekao je za agenciju Frans pres da je situacija "katastrofalna.
Zgrade u siromašnom Bangladešu se često ruše jer većina ne poštuje zakon prilikom izgradnje višespratnica. U istoj se oblasti 2005. godine srušila višespratna fabrika odeće, a tada je poginulo više od 70 ljudi.
(Telegraf.rs / Tanjug)