Dva planinara poginula na Monblanu
Pored dvojice poginulih, pronađen je i jedan preživeli italijanski planinar, koji je prevezen u bolnicu u gradu Ansi na istoku Francuske
Dva italijanska planinara su poginula jutros u lavini na Monblanu, najvišem vrhu Alpa koji se nalazi na granici Francuske i Italije, saopštile su danas francuske vlasti.
Preporučujemo
GORI BLISKI ISTOK Ubijen još jedan ključni čovek Irana? Teheran se zakleo na osvetu zbog ubistva Laridžanija
GORI BLISKI ISTOK Iran potvrdio da je Ali Laridžani ubijen, lansirane rakete "hadž kasem", stigli i Ukrajinci
Do lavine je došlo u četiri sata ujutro, a poginule planinare pronašla je gorska služba spasavanja grada Šamonija, prenela je agencija AP. Ukupno šestoro planinara se našlo pred naletom lavine, ali su trojica sami uspeli da se spasu.
Pored dvojice poginulih, pronađen je i jedan preživeli italijanski planinar, koji je prevezen u bolnicu u gradu Ansi na istoku Francuske.
Hiljade turista godišnje posećuju Alpe da bi se bavili planinarenjem i skijanjem, ali svake godine nekoliko njih pogine u različitim nesrećama.
U julu prošle godine je pod lavinom stradalo ukupno devet Evropljana, tri Nemca, jedan Švajcarac, dva Španca i tri Britanca, što je bio najgori takav incident u poslednjih nekoliko godina.
(Telegraf.rs / Tanjug)