Sanader u Njujorku živeo kao sultan od Bruneja
Prilikom svojih zvaničnih i nezvaničnih poseta Njujorku Ivo Sanader odsedao je u hotelu “Palas”, jednom od najluksuznijih na svetu, u kome noćenje košta i do 25 hiljada dolara
Zagrebački “Jutrnji list”, pozivajući se na podatke tajne istrage FBI, otkriva da je Ivo Sanader trošio velike svote novca prilikom poseta Njujorku.
Preporučujemo
Ljubavno pismo iz 1986. nađeno na Mostu slobode, poslao ga vojnik iz Beograda: Reči su divne, traži se vlasnik
Oglasio se brat lepe Alme koja je umrla nakon mesec dana kome: Smrt moje sestre nije čin porodičnog nasilja
Prilikom svojih zvaničnih i nezvaničnih poseta Njujorku odsedao u Hotelu “Palas”, jednom od najluksuznijih na svetu, u kome noćenje košta i do 25 hiljada dolara, navodi Jutarnji list.
Opisujući hotel kao arhitektonsko čudo na uglu Avenije i Medisona, list piše da je reč o hotelu sa pet zvezdica, ali i pet dijamanata - oznaku koju od 58 hiljada hotela i restorana širom sveta ima još 0,28 odsto.
FBI je utvrdio da je Sanader u “Palasu” boravio više puta I da je svakog puta uživao kao sultan. Podatke o njegovim boravcima u Njujorku zatražio je Uskok, a od FBi-aja su dobijeni putem Međunarodne pravne pomoći.
(Telegraf.rs / Tanjug)