Odobrena garancija za Air Serbia
0
0
"Jatu" je odobreno izdavanje garancije preko Fonda za razvoj kako bi "Etihad" mogao da uloži sredstva u "Air Serbia", potvrdio je šef Vladine Kancelarije za saradnju s medijima Milivoje Mihajlović
Vlada Srbije donela je zaključak o potvrđivanju garancije Fonda za razvoj, kojom se omogućava zajedničko ulaganje "Jata" i "Etihada" u novu avio-kompaniju "Air Serbia".
Preporučujemo
NASLOVNE STRANE SUTRAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za petak, 17. oktobar 2025. godine
Sin Sofije Loren u Beogradu: Dirigent zbog ljubavi prešao u pravoslavlje, u rodu je sa ovom slavnom Srpkinjom
Jatu je, naime, odobreno izdavanje garancije preko Fonda za razvoj kako bi "Etihad" iz Ujedinjenih Arapskih Emirata mogao da uloži sredstva u "Air Serbia", potvrdio je Tanjugu šef Vladine Kancelarije za sarađu sa medijima, Milivoje Mihajlović.
Vlada Srbije je zaključak o tome donela na jučerašnjoj sednici.
Kako je ranije najavljeno, "Etihad" će kompaniji "Air Serbia" obezbediti kreditnu liniju od 40 miliona dolara, koja će od 1. januara iduće godine postati osnovni kapital nove kompanije.
(Telegraf.rs/ Tanjug)