NSA prisluškivala 35 lidera
U Snoudenovim dokumentima, koje je objavio Gardijan navodi da je jedan neimenovani američki zvaničnik predao više od 200 brojeva, uključujući i one od 35 svetskih lidera, od kojih nijedan nije imenovan
NSA je pratila telefonske razgovore 35 svetskih lidera nakon što im je brojeve dao jedan vladin zvaničnik, stoji u Snoudenovim dokumentima.
Poverljiva beleška otkriva da je NSA ohrabrivala zvaničnike čak i iz Bele kuće i iz Pentagona da im daju brojeve stranih političkih lidera iz svojih imenika koje bi koristili u svom sistemu prisluškivanja.
Preporučujemo
Tramp možda neće moći da okonča rat koji je započeo protiv Irana: Čak i ukoliko to bude želeo
Premijer Južne Koreje: Severna Koreja menja retoriku prema SAD
U dokumentu se navodi da je jedan neimenovani američki zvaničnik predao više od 200 brojeva, uključujući i one od 35 svetskih lidera, od kojih nijedan nije imenovan. Oni su odmah bili "označeni " za praćenje od strane NSA. Otkriće može da doprinese diplomatskim tenzijama između SAD i njenih saveznika, nakon što je nemačka kancelarka Angela Merkel optužila SAD za prisluškivanje svog mobilnog telefona.
(Telegraf.rs / Izvor: B92, Guardian)