KONDIĆ: Kupujemo avione preko tendera
Generalni direktor nacionalne avio-kompanije rekao je da "Air Serbia" priprema tendersku dokumentaciju za kupovinu novih aviona i da su u igri svi veliki proizvođači
"Air Srbia" priprema tendersku dokumentaciju za kupovinu novih aviona, otkriva Dane Kondić, generalni direktor nacionalne avio-kompanije.
Preporučujemo
Sin Filip se jedan dan iz škole vratio sa bebom u naručju: "Mama, nemoj da vičeš, ovo je moja ćerka"
Ceca se oglasila nakon što je u Velesu podigla zastavu Bugarske: "Žao mi je ako je taj čin nekoga povredio"
U „igri" su svi veliki proizvođači, dakle, ne samo "Erbas" već i "Boing", "Bombardije"... Kupljeni avioni, kako budu pristizali, zamenjivaće iznajmljene letilice "Air Srbie". Kondić je rekaoda je avio-kompanija iz Abu Dabija "Etihad" nema nikakav plan da bude vlasnik aviona "Air Srbie".
- "Air Srbija" je sada član jedne velike porodice, koja ukupno ima više od 500 aviona, govorim o svim avio-kompanijama gde "Etihad" ima vlasnički udeo. To je jedna ogromna snaga, koja daje avio-kompanijama veliku kupovnu moć i odlične pozicije u pregovorima sa prodavcima odnosno proizvođačima letilica. To je prednost kada vam je "Etihad" partner - rekao je Kondić.
(Telegraf.rs / Izvor: Večernje novosti)