Privatizacija pojela 800.000 radnih mesta!
0
16
Ekonomisti i sindikati slažu se sa time da se privatizacija slomila preko leđa radnika i da je donela pad proizvodnje, mnogobrojne malverzacije, korupciju, siromaštvo i armiju nezaposlenih
Danas radi tek svaki deseti radnik koji je bio zaposlen u nekom od giganata devedesetih godina u Beogradu, pišu "Večernje novosti".
Preporučujemo
Hrvatski avanturista pronašao napušteni hotel u šumama Švarcvalda: "Ovo unutra nismo mogli ni da zamislimo"
Luna u suzama, posle 8 godina otkrila istinu o Slobi - priznala šta se desilo posle Zadruge: "Završila sam..."
U to vreme samo dve fabrike, Industrija motora Rakovica i Industrija motora i traktora, angažovale su oko 18.000 ljudi, a danas ih u svim pogonima u prestonici nema više od 13.000!
Ekonomisti i sindikati slažu se sa time da se privatizacija slomila preko leđa radnika i da je donela pad proizvodnje, mnogobrojne malverzacije, korupciju, siromaštvo i armiju nezaposlenih.
(Telegraf.rs / Izvor: novosti.rs)