DANSKA: Ostavka ministra zbog hipika
0
5
Ministar Morten Boedskov rekao da je primoran da podnese ostavku jer mu "većina u parlament više ne veruje" i da će o tome obavestiti premijerku Hele Torning Šmit kada se bude vratila iz Južnoafričke Republike, gde je bila na komemoraciji preminulom bivšem južnoafričkom predsedniku Nelsonu Mandeli
Danski ministar pravde Morten Boedskov izjavio da će podneti ostavku zbog odložene posete parlamentaraca naselju hipika u Kopenhagenu.
Preporučujemo
Trampov rat protiv Đorđe Meloni: To je tek signal za početak većeg zaokreta u Evropi
Monstrum sa Balkana do detalja opisao kako je ubio ljubavnicu: Ubo je nožem u srce, telo zakopao u njivi
On je priznao da je o tome lagao u obraćanju u parlamentu.
Ministar rekao da je primoran da podnese ostavku jer mu "većina u parlament više ne veruje" i da će o tome obavestiti premijerku Hele Torning Šmit kada se bude vratila iz Južnoafričke Republike, gde je bila na komemoraciji preminulom bivšem južnoafričkom predsedniku Nelsonu Mandeli, prenela je agencija AP.
Ministar se našao na udaru javnosti zbog laganja u parlamentu zašto je otkazana, ranije planirana poseta parlamentaraca, naselju hipika u Kopenhagenu.
(Telegraf.rs / Tanjug)