Vukovar: Sprejom protiv tri dvojezične table
Kako je agenciji izjavila zamenica portparola vukovarsko-sremske Policijske uprave Maja Barbarić, išarane su ploče Županijskog i Opštinskog državnog tužilaštva, kao i ploča na Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje
Tokom protekle noći nepoznati počinilac pošpricao je crvenim lak sprejom tri dvojezične, latinično-ćirilične table u Vukovaru, prenosi Hina.
Preporučujemo
Policija traži ovu ženu! Bojana nestala sa detetom, sumnjiči se za jeziv zločin
Spasioci naišli na veliki problem prilikom potrage za nestalim avionom kod Zadra!
Kako je agenciji izjavila zamenica portparola vukovarsko-sremske Policijske uprave Maja Barbarić, išarane su ploče Županijskog i Opštinskog državnog tužilaštva, kao i ploča na Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje.
Policija traga za počiniocima jednog u nizu incidenata u Vukovaru koji je usmeren protiv ćirilice.
Nasilno skidanje dvojezičnih tabli u Vukovaru počelo je još u septembru, odmah po njihovom postavljanju, na protestima koje je organizovao samozvani "Stožer (štab) za odbranu hrvatskog Vukovara".
Ploče su više puta skidane i uništavane, a vlast ih je vraćala na mesta predviđena za njihovo postavljanje.
(Telegraf.rs / Tanjug)