U Crnoj Gori između 5.000 i 7.000 Rusa
0
8
Ruski ambasador u Podgorici Andrej Nestarenko kazao je juče da u Crnoj Gori stalni boravak ima od 5.000 do 7.000 Rus
Ruski ambasador u Podgorici Andrej Nestarenko kazao je da u Crnoj Gori stalni boravak ima od 5.000 do 7.000 Rusa.
Preporučujemo
Maskirani muškarci opljačkali turistkinje u hotelu u Zagrebu: Uhapšen jedan, traže još dvojicu
Nikoli Kaluđeroviću sa Cetinja su ubili sina jedinca, usledila je njegova krvna osveta: Ubio dvoje, sve opisao
Nestarenko je u Budvi posetio rusku školu "Kaćuša", koju pohađaju mališani iz Rusije, koji su nastanjeni u tom crnogorskom primorskom gradu.
Kako prenose podgorički mediji, Nesterenko je kazao da je zadovoljan što u ruskoj školi deca pohađaju nastavu na ruskom i crnogorskom jeziku.
- Ruski i crnogorski jezici su slični, ali je važno da se dobro razumemo - rekao je on. Nesterenko nije želio da komentariše težnje Crne Gore da se pridruži NATO.
(Telegraf.rs / Tanjug)