Beograd dobija još jedan spomenik: Evo kom velikanu će biti posvećen
3
1
Spomenik Vasku Popi biće podignut u parku Tašmajdan, blizu mesta na kome je često provodio vreme - rekao je Goran Vesić
Foto: Marko Jovanović
Grad Beograd će podići spomenik još jednom velikanu - Vasku Popi, čuvenom srpskom pesniku i akademiku koji je živeo i stvarao od 1922. do 1991. godine.
Spomenik Vasku Popi biće podignut u parku Tašmajdan, blizu mesta na kome je često provodio vreme, objavio je zamenik gradonačelnika Beograda, Goran Vesić na društvenoj mreži Fejsbuk.
Preporučujemo
TRUDNICE IZA REŠETAKA: Evo šta se dešava u zatvoru kada je žena trudna i gde završi dete!
Kako žive dva pilota na letovima dužim od 40 sati u kabini B-2
Udruženje književnika Srbije odlučilo je da angažuje vajara Mirsada Begića da izvaja spomenik Vasku Popi, a spomenik će ujedno biti i poklon Udruženja književnika Srbije Beogradu.
Vasko Popa je bio jedan od najprevođenijih jugoslovenskih pesnika. Za života objavio je osam knjiga poezije među kojima su "Kora"; "Sporedno nebo"; Uspravna zemlja"; "Vučja so" i mnoge druge. Umro je u Beogradu 1991. godine.
(Telegraf.rs)