Oskrnavljeno nekoliko muslimanskih grobova na groblju Lešće

J. V.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto-ilustracija: Shutterstock

Na muslimanskoj parceli groblja Lešće oskrnavljeno je desetak muslimanskih grobova, najverovatnije u ponedeljak, navodi RTS.

Muftija Muhamed ef. Zilkić, u svojoj zvaničnoj funkciji muftije Srbije i Vojvodine, najoštrije je osudio ove postupke.

“Grobovi nisu samo humke. Oni su simboli našeg sećanja, naših korena i našeg poštovanja prema preminulima. Skvrnavljenjem ovih svetih mesta napadnuto je dostojanstvo svih nas”, izjavio je muftija Zilkić, prenosi Sandžak live.

Što još dodatno pogoršava situaciju, primećeno je da su kamere za nadzor na groblju prestale da rade u trenutku kada se ovaj čin desio, navodi Sandžak live.

Beogradski muftija Mustafa Jusufspahić je u izjavi za portal RTS-a naglasio da se skrnavljenje grobova dešavalo i ranije, uglavnom kada bi se u javnom prostoru govorilo zapaljivom retorikom. Slučaj je prijavljen policiji.

On je izrazio najdublje saosećanje sa porodicama koje su pogođene ovim činom. Muftija je napomenuo da je ranije skrnavljen i grob njegovog oca.

(Telegraf.rs)