Dojava o bombi u srednjoj školi u Beogradu: Policija na terenu
Dojava o navodno postavljenoj bombi stigla je jutros na zvanični mejl jedne srednje tehničke škole u Beogradu, saznaje Telegraf.rs.
Čim je uprava ove ustanove primila, odmah je obaveštena policija, nakon čega je na lice mesta upućena kontradiverziona ekipa.
Preporučujemo
VAŽNO ZA BEOGRAĐANE Linije javnog prevoza promenile trasu, zatvoren deo centra Beograda: Ovo je spisak izmena
Da li idemo "na" ili "u" Karaburmu i zašto Kalimegdan nije pogrešno: Lingvista razrešio nedoumice Beograđana
Prema prvim informacijama, učenici i zaposleni su evakuisani u skladu sa bezbenosnim procedurama, kako bi stručne službe mogle detaljno da pregledaju svaki deo objekta.
Kontradiverziona ekipa nalazi se na licu mesta i trenutno vrši opsežnu proveru prostora, učionica, hodnika i pratećih prostorija, kako bi se utvrdilo da li je dojava o bombi lažna ili postoji stvarna opasnost.
U ovom trenutku nema informacija o eventualnim sumnjivim predmetima, niti o tome ko je poslao mejl koji je izazvao uzbunu. Istraga će utvrditi da li je reč o pokušaju izazivanja panike, pretnji ili drugom krivičnom delu.
(Telegraf.rs)