Tramvaj 13 više ne radi: Ovako busem možete da stignete od Novog Beograda do Banovog brda preko Mosta na Adi
Zbog radova u Ulici antifašističke borbe, koji će trajati sve do 8. marta, ukinute su tramvajske linije 7L, 9L i 13.
Međutim uvedene su skraćene tramvajske linije 7L1 i 9L1 od novobeogradskog depoa, potom preko Mosta na Adi i dalje redovnim trasama.
Linija 13 je ukinuta tokom radova.
Jedina alternativa da se od zone radova stigne do Banovog brda je linija 85, koja, međutim, zbog duge trase i saobraćajnih gužvi često ima neuredne polaske.
Međutim, postoji još jedna linija koja povezuje Novi Beograd i Banovo brdo preko Mosta na Adi - 607.
Ovaj autobus povezuje Aerodrom Nikola Tesla, Bežanijsku kosu, Bulevar heroja s Košara i Banovo brdo. Polasci su na svakih 30 minuta.
Stajališta se nalaze na Bulevaru Heroja s Košara, a ono najbliže zoni radova je na uglu Bulevara crvene Armije i Bulevara heroja s Košara. Ovo stajalište zove se Dr Agostina Neta.
Kodovi:
- #3216 ka Banovom brdu
- #3215 ka Aerodromu
(Telegraf.rs)