Zaplenjeno više od 43.000 psihoaktivnih tableta na graničnom prelazu Kelebija
Na graničnom prelazu Kelebija carinski službenici su u saradnji sa policijom sprečili pokušaj krijumčarenja preko 43.000 psihoaktivnih tableta, saopštila je Uprava Carina.
Slučaj je otkriven na izlazu iz zemlje 12. marta kada je za detaljan pregled izdvojen automobil, kojim je putovalo dvoje putnika.
Preporučujemo
Drama u Novom Pazaru: Pripadnici BIA uhapsili špijune, informacije prenosili obaveštajnoj službi sa Kosova
SAZNAJEMO Dečaka (14) opljačkali i do gole kože skinuli vršnjaci na Paliluli: Zatečen ispred igraonice
Kako je navedeno, prilikom kontrole su najpre u unutrašnjosti kontrolne table, u delu ispred suvozača, pronađeni blisteri tableta ''Pregabalin BP'' i ''Xanax'', a zatim je utvrđeno da su istim sadržajem ispunjene i šupljine ispod tapacirunga levih i desnih zadnjih vrata, kao i fabričke šupljine u unutrašnjosti prtljažnika.
Po završenoj kontroli utvrđeno je da je u šupljinama automobila bilo sakriveno ukupno 43.670 psihoaktivnih tableta, koje su zajedno sa vozačem i vozilom u dalju nadležnost predate policiji i tužilaštvu.
(Telegraf.rs)