Huligan osumnjičen za prebijanje navijača Partizana zbog grba hteo da pobegne iz Srbije: Ovde je uhapšen

Vreme čitanja: oko 2 min.
MUP

Huligan N.J. (34), koji je osumnjičen za brutalno prebijanje Ognjela L. (18) navijača Partizna u autobusu u Zemunu, uhapšen je u sredu na graničnom prelazu Sremska Rača, saznaje "Telegraf.rs".

Prema našim informacijama, on je pokušao da pobegne iz Srbije u Bosnu i Hercegovinu.

Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu određeno mu je zadržavanje zbog nanošenja teških telesnih povreda.

Policija traga za ostalim huliganima koji su osumnjiičeni za brutalno prebijanje.

Sve o napadu na navijača Partizana

Mladić Ognjen L. (18) teško je povređen u jezivom napadu koji se dogodio 3. avgusta u autobusu GSP linije 18, u centru Zemuna, a kako Telegraf.rs saznaje, svedok u istrazi ispričao je da je sve ukazivalo na to da su tačno znali koga traže jer je grupa od oko 20 maskiranih napadača upala u vozilo i direktno prišla nesrećnom momku nemilosrdno ga pretukavši palicama i motkama.

Prema njegovim rečima, napad se dogodio oko 19 časova, a sve je prethodno delovalo kao da je planski organizovano. Ognjen L. je, kako je naveo, sa društvom ušao u autobus, verovatno nesvestan da ga neko prati. Ubrzo nakon toga, vozilo gradskog prevoza opkoljeno je sa četiri automobila iz kojih su istrčali naoružani napadači koji su počeli da udaraju motkama i palicama po autobusu kako bi naterali vozača da otvori vrata.

Ognjenu L. su konstatovane teške telesne povrede opasne po život u vidu preloma lobanje, unutrašnjeg krvarenja na mozgu, kao i prelome ruke i noge.

Njegovo stanje je stabino.

Oglasio se i omiljeni klub pretučenog momka

U svetlu ovog brutalnog prebijanja mladića, oglasio se Fudbaslski klub Partizan, izražavajući duboku zabrinutost zbog porasta nasilja među navijačima u Srbiji.

- Fudbalski klub Partizan oštro osuđuje poslednje incidente i porast nasilja među navijačima, uključujući i brutalan napad u kojem je teško povređen mladić koji se sada nalazi u životnoj opasnosti, nakon što je pretučen zbog nošenja obeležja našeg kluba - navodi se u saopštenju.

Partizan je istakao da ovo više nije pitanje sporta, već pitanje društvene bezbednosti i zdravlja nacije.

(Telegarf.rs)