MUP: Do sad uhapšeno 16 učesnika protesta u Beogradu

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić

Do sada je uhapšeno 16 učenika protesta u Beogradu tokom kojih su napadnute prostorije Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Palilula, saznaje Tanjug u MUP-u.

Prethodno je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je u Beogradu bilo ukupno 2.300 do 2.400 blokadera koji su drastično narušavali javni red i mir i "svojom agresivnošću pokazali da imaju nameru da demoliraju, zapale prostorije SNS i napadnu policiju" i dodao da je uhapšeno pet osoba.

Grupa demonstranata koja se sinoć okupila u Beogradu na poziv studenata u blokadi pod nazivom "Gde smo ono stali?" demolirala je prostorije Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Palilula u Cvijićevoj ulici.

Oni u razbili stakla na prostorijama SNS i palili kontejnere, gađali policiju kamenicama, a začuli su se i topovski udari, ali je posle napada na lice mesta stigla žandarmerija koja ih je potisnula ka Pravnom fakultetu.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je prostorije SNS na Paliluli u Cvijićevoj ulici, koje su učesnici protesta demolirali i istakao da šta god blokaderi da polupaju, država će popraviti.

Vučić je rekao da ovi događaji pokazuju da "blokaderi nemaju nikakav plan, nikakvu ideju, nikakav program".

(Telegraf.rs/Tanjug)