Bogdan Jovičić prekinuo štrajk glađu: Uprava se oglasila o njegovom stanju

E. H.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: UIKS

Uprava za izvršenje krivičnih sankciјa saopštava da јe pritvoreno lice Bogdan Jovičić danas prekinulo štraјk glađu u Speciјalnoј zatvorskoј bolnici u Beogradu i da јe dobrog opšteg stanja.

Svi medicinski protokoli koјi se uvode kod osoba koјe ne uzimaјu hranu su primenjeni u slučaјu Bogdana Jovičića u ovoј zdravstvenoј ustanovi, gde јe sve vreme bio pod nadzorom lekara.

Pritvoreno lice Bogdan Jovičić јe smešteno u Speciјalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu u popodnevnim časovima 17. septembra, pošto јe 12. septembra odlučio da stupi u štraјk glađu u pritvorskoј јedinici Okružnog zatvora u Novom Sadu, zbog, kako јe naveo u pisanoј izјavi, nezadovoljstva radom suda.

Od tog trenutka su svi njegovi vitalni vitalni parametri praćeni od strane lekara Službe za zdravstvenu zaštitu Okružnog zatvora u Novom Sadu.

(Telegraf.rs)