Uroš Ćertić isekao čoveka mačetom u centru Beograda: Policija traga za našim najpoznatijim kaskaderom
Beogradska policija traga za Urošem Ćertićem, našim najpoznatijim kaskaderom koji je danas pretukao i , najverovatnije, mačetom posekao muškarca u centru Beograda, saznaje "Telegraf.".
Povređeni je kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar i nalazi se van životne opasnosti.
Nezvanično, nakon obračuna Ćertić je ostavio krvavo oružje i pobegao.
Povređeni je, navodno, rekao policiji da se poznaju od ranije i da imaju neraščišćene račune i da se obračun dogodio u njegovom stanu na Dorćolu.
Presuda
Uroš Ćertić je osuđen za krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija. On je u avgustu 2020. godine, u holu filijale banke u Beogradu, neovlašćeno nosio pištolj u čijem okviru se nalazilo 7 metaka.
Sada je pravosnažno osuđen na 20 meseci zatvora koje će služiti u zatvoru u Sremskoj Mitrovici.
Podsetimo, Ćertić je u septembru 2022. godine priznao krivicu, zbog čega je dobio godinu dana kućnog zatvora bez mogućnosti napuštanja prostorije, a njegov advokat Mladen Magdalenić, izjavio je tada za domaće medije da je na ovu odluku suda uložena žalba.
(Telegraf.rs)