Ovo je Duško Tuvić (69) iz Mladenova, vozač kombija i PETA žrtva nesreće Ruma-Irig: Umro nakon 7 dana borbe

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Privatna arhiva, Telegrafrs

Selo Mladenovo zavijeno je u crno nakon što je vozač kombija Duško Tuvić (69), koji je prevozio sezonske radnike, podlegao teškim povredama zadobijenim u saobraćajnoj nesreći 27. novembra na magistralnom putu Ruma-Irig.

Njegovom smrću, ukupan broj žrtava ove tragedije porastao je na pet.

Nesreća se dogodila u četvrtak, 27. novembra, rano ujutru, oko 06:20 časova, na delu puta između Iriga i Rume, kada je kombi kojim je upravljao Duško udario u radnu mašinu (valjak) kojom je upravljao N. V. (49).

Foto: Privatna arhiva

Četiri žrtve na licu mesta

Od siline udara kombi je potpuno smrskan. Četiri putnika – radnika – Vukosava Kužić, Milka Ćulibrk, Branka Adamović i Mile Mandić, stradala su na licu mesta. Svi preminuli su bili meštani Mladenova, koji su tog jutra krenuli na posao u Pećince.

Vozač kombija, Duško T., borio se za život gotovo nedelju dana u zdravstvenoj ustanovi, ali je, nažalost, juče preminuo usled zadobijenih povreda, čime je broj žrtava dostigao pet. Njegova sahrana održana je danas u 13 časova na groblju u Mladenovu.

Krivični postupak i uzrok nesreće

U Osnovnom javnom tužilaštvu u Rumi pokrenut je krivični postupak protiv vozača radne mašine, N. V. (49), koji se sumnjiči za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

Prema dosadašnjim informacijama iz istrage, kombi se kretao iz pravca Rume ka Irigu neprilagođenom brzinom u odnosu na stanje puta i udario je prednjim delom u valjak koji se kretao istim smerom ispred njega.

Mladenovo ne pamti ovakvu tragediju

Meštani Mladenova su u šoku i neizmernoj tuzi zbog gubitka petoro svojih komšija.

Foto: Telegraf

"Svi su bili dobri, časni i vredni ljudi. Godinama su radili za nadnicu... Selo je u šoku i neverici. Ovo je nezapamćena tragedija," navode stanovnici Mladenova.

Petoro radnika i pet porodičnih stubova otišlo je u jednom jutru, ostavljajući za sobom tugu koju selo, kako kažu, neće moći dugo da zaboravi.

(Telegraf.rs)