Osuđen za silovanje, a šetao slobodno: Uhapšen maloletnik na jugu Srbije
Jedna osoba uhapšena je u Prištini po nalogu suda, nakon što se nije odazvala na izvršenje kazne na koju je pravosnažno osuđena zbog krivičnog dela silovanje, saopštila je tzv. Kosovska policija.
Kako se navodiu saopštenju, akciju hapšenja sprovela je Jedinica za izvršenje naredbi u okviru Severne policijske stanice u Prištini, postupajući po raspisanoj potrazi radi sprovođenja sudske odluke.
Prema zvaničnim informacijama, uhapšeni je maloletnik koji je zbog izvršenja krivičnog dela silovanje pravosnažno osuđen na kaznu od tri godine institucionalne vaspitne mere zbog krivičnog dela silovanje.
- Jedinica za sprovođenje naredbi, u okviru Severne policijske stanice u Prištini, uspešno je uhapsila traženu osobu. Maloletnik je osuđen na tri godine institucionalne vaspitne mere zbog krivičnog dela silovanje - navodi se u saopštenju policije.
Nakon lociranja i privođenja, maloletnik je, u skladu sa odlukom nadležnog suda, sproveden u maloletnički popravni centar na izdržavanje izrečene mere.
(Telegraf.rs/KOHA)