Gradonačelnik i još 11 funkcionera iza rešetaka zbog korupcije: Velika akcija hapšenja u Albaniji
0
3
Terete se za nezakonitu prodaju zemljišta pored mora
Albansko tužilaštvo saopštilo je da je 12 funkcionera, među kojima je i jedan gradonačelnik, uhapšeni zbog nezakonite prodaje zemljišta pored mora.
Preporučujemo
Objavljena nova mapa Evrope: Zašto su sve zemlje bivše Juge na njoj obojene u crveno?
Objavljen spisak najbezbednijih država na svetu za 2025.godinu: Pri samom vrhu zemlja bivše Jugoslavije
U saopštenju tužilaštva u petak kaže se da su gradonačelnik Leža Fran Frokaj i još 11 zvaničnika optuženi za zloupotrebu položaja i falsifikovanje dokumenata.
Optuženi su da su pripremali lažnu dokumentaciju o državnom zemljištu veličine 300.000 kvadratnih metara koje su želeli da prodaju po simboličnim cenama fiktivnim kupcima, prenosi AP.
Borba protiv korupcije je ključni prioritet Albanije kako bi ta zemlja mogla da započne pristupne pregovore sa EU.
(Telegraf.rs / Tanjug / Foto: Ilustracija)