Episkop Joanikije pobedio koronu: Uspešno se oporavio i stvorio antitela na kovid
Period samoizolacije episkopa Joanikija je istekao
Lečenje episkopa budimljansko-nikšićkog i administratora Mitropolije crnogorsko-primorske Joanikija uspešno je okončano i on je stvorio imunitet na korona virus, saopšteno je večeras iz Eparhije budimljansko nikšićke.
Preporučujemo
Magistrala na Jadranu proglašena jednom od najlepših na svetu: Dugačka 800 km, gradilo je 10.000 radnika
Tri hiljade ljudi iz opštine u Hrvatskoj strepi od ovog mesta, a najgore tek očekuju: "Već sad obolevamo"
Nakon sprovedenih kontrolnih laboratorijskoh, dijagnostičkih i fizikalnih pregleda lekari su izrazili zadovoljstvo dobrim opštim stanjem Joanikija i konstatovali da je lečenje uspešno privedeno kraju, navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu eparhije.
Kako se dodaje, serološkim testom utvrđeno je odsustvo IgM i prisustvo IgG antitela, pa se može reći da je organizam stvorio imunitet na korona virus.
- Po trenutno važećim epidemiološkim merama zakonski period samoizolacije episkopa Joanikija je istekao, a takođe i period izolacije namenjen za odmor i oporavak koji je određen od strane lekara - navodi se u saopštenju.
(Telegraf.rs)