Od 15. novembra obavezno kovid testiranje učenika u Sloveniji
Testiranje na kovid-19 obavljaće se u prostorijama škole tri puta nedeljno
Ministarstvo prosvete Slovenije najavilo je danas da će testiranje na korona virus za učenike osnovnih i srednjih škola i studenata biti obavezno od 15. novembra, a nakon što je prvobitno najavljeno da će se to raditi na dobrovoljnoj bazi.
Testiranje na kovid-19 obavljaće se u prostorijama škole tri puta nedeljno, javila je agencija STA, aprenosi Tanjug.
Preporučujemo
ŠOK SNIMAK IZ CRNE GORE! Kada budete videli ko odmara na ovom drveću neće vam biti dobro!
ŽRTVE VRUĆINE Dvojica se utopila u Hrvatskoj, u Nemačkoj sedam smrtnih slučajeva. Stručnjaci: "Ovo je važno!"
Ova promena pravila u obrazovnim ustanovama deo su novih anti-kovid mera koje je slovenačka vlada uvela, a čije primene će početi sutra.
Testiranje će biti obavezno za sve učenike osnovnih i srednjih škola, ali i za studente, a iz ovog pravila biće isključeni oni koji su se vakcinisali ili su preležali korona virus.
Kako navodi STA, obavezno testiranje na virus moraće da vrše i deca koja pohađaju obrazovne ustanove za decu i omladinu sa posebnim potrebama, a ovo novo pravilo će takođe važiti i za one koji pohađaju vanškolske sportske aktivnosti u školama.
(Telegraf.rs)