Ugašen požar na Perunu, požari na Hvaru još aktivni
Nadležni navode da su požare izazvali udari gromova tokom nevremena
Od četiri požara koji su u četvrtak izbila u Splitsko-dalmatinskoj županiji, onaj na brdu Perun je ugašen, dok su na tri mesta na Hvaru požari i dalje aktivni, saznaje se u Županijskom vatrogasnom operativnom središtu Split.
"Požar na brdu Perun ugašen je u 14 sati i vatrogasci su otišli s tog požarišta", rekli su Hini u tom vatrogasnom središtu.
Preporučujemo
Srbima nije dobro zbog sela u Hrvatskoj: "Ima najjezivije ime, tu je do rata živelo 95% Srba"
Novi šok samo 24 sata nakon što je Francuska stala na put članstvu Crne Gore u EU
Dodali su kako je na Perunu opožareno 11 hektara na nenaseljenom području te da kuće nisu bile ugrožene. Požar na Perunu izbio je nakon udara groma, objavili su ranije vatrogasci.
I preostala tri požara na Hvaru izazvali su udari gromova. Dva požara na području Poljica i jedan na području Pitve na Hvaru stavljen je pod kontrolu ali nije ugašen. U gašenju tri požara na Hvaru pomaže i jedan kanader, preneo je portal "24sata.hr".
(Telegraf.rs)