Epidemija morbila proglašena i u Budvi
U Podgorici i Budvi proglašena je epidemija morbila, a tokom prethodne sedmice registrovana su tri nova slučaja obolevanja od morbila, čime je broj ukupno registrovanih slučajeva u Crnoj Gori, tokom poslednjih pet meseci porastao na 19.
Iz Instituta za javno zdravlje apeluju na roditelje da vakcinišu svoju decu, i upozoravaju da postoji opasnost od širenja epidemije morbila. Pozivaju roditelje da nevakcinisanu decu ne šalju u kolektive (predškolske ustanove, igraonice, rođendaonice, sportsko-rekreativne objekte, izlete, ekskurzije…)
Preporučujemo
Jeziva tajna kuće broj 22: Monstrum iz SFRJ svoje žrtve je palio u peći za hleb! Ovako je otkriven
U pucnjavi u Sarajevu ranjena braća Livnjak: Poznato ko se dovodi u vezu sa napadom, evo za kim policija traga
Male boginje (Morbilli) su akutno, zarazno, virusno oboljenje koje izaziva virus malih boginja. Rizik inficiranja virusom morbila imaju osobe koje nisu preležale male boginje ili nisu vakcinisane protiv malih boginja, preneo je podgorički portal CdM.
(Telegraf.rs/Tanjug)