"Ovo je čist pokušaj ubistva, uzmite mu vozačku dok je živ": Snimak vozača iz okoline Splita ledi krv u žilama

M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Printskrin: Twitter/@gradski_vozaci

Vozač koji je snimio video objavljen u Facebook grupi "Prometne zgode i nezgode" može da slavi svoj drugi rođendan.

Naime, na snimku se vidi kako mu na putu kod ulaza u Dicmo iznenada, iz suprotnog smera dolazi auto koje je preticalo, te se u poslednjem trenutku ubacuje "u makaze" na nekoliko centimetara od njega, piše Slobodna Dalmacija.

Očekivano, video je izazvao opšti bes korisnika društvenih mreža, koji su u komentarima ujedinjeni u osudi ovakve vožnje, koja je za djelić sekunde mogla da dovede do tragedije.

"Ovo bi se trebalo tretirati kao pokušaj ubistva", "Zatvorska kazna, trajno oduzimanje vozila, kao i vozačke dozvole", "Što je najgore, taj će nastaviti tako dok nekog ne ubije, jer su to bolesnici bez mozga, a takva vožnja im hrani ego, jer ništa drugo u životu nemaju. Snimatelju srećno na novom rođendanu i da se više ne ponovi", samo su neki od komentara ispod videa.

Bilo je i onih koji su podsetili da je više mladih nažalost poginulo na tom delu puta.

"Oduzeti vozačku dok je živ. I na psihijatrijsko veštačenje. A snimak obavezno poslati policiji", još jedan je od komentara.

(Telegraf.rs)