Objavljen snimak žena, prepoznajete li ih? Izašle iz taksija i ostavile štence. Uginuli su... Tuga kod Zagreba

I. N.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Prava mala potraga traje za dve žene koje su u Lukavcu, kraj Zagreba, prvog dana ove godine izbacile sedam štenaca. Izašle su iz taksija, ostavile ih i otišle. Psi su uginuli. Vrlo verovatno su se smrznuli.

Dogodilo se to oko 15 časova, kod vatrogasnog doma. Štenci su bili u kesi za kupovinu. Kada su pronađeni, oko 16 časova, bili su mrtvi.

Policija je o svemu obaveštena, a postoje i snimci sa nadzorne kamere koji bi trebalo da olakšaju pronalazak žena. Ipak, još uvek se ne zna ko su one, pa su aktivisti odlučili da snimke podele na društvenim mrežama, u nadi da će neko prepoznati žene i javiti im o kome se radi.

Traže se informacije o ženama zbog krivičnog dela napuštanja životinje, zbog čega je prouzrokovana njihova smrt – saopštili su iz Udruženja Animalex.

Oni su zamolili sve da pažljivo pogledaju snimak i, ako prepoznaju žene, da im to jave na mejl animalex.pfzg@gmail.com ili na njihov Facebook.

Krivični zakon propisuje da osoba koja usmrti životinju bez opravdanog razloga može biti kažnjena zatvorom do dve godine.

(Telegraf.rs)