Meštani Botuna najavljuju svakodnevne blokade: Traže prekid radova i razgovor sa vlastima u Podgorici
Stanovnici Opštine Zeta, koji se protive gradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u naselju Botun, nastaviće danas i narednih dana proteste blokadom ključnih raskrsnica i puteva.
Oni su juče, nakon blokade kružnog toga u Podgorici, najavili da će blokade biti svakodnevne i radikalizovane, ali da ih neće najavljivati. Blokade će, rekli su, trajati sve dok radovi na izgradnji postrojenja u Botunu ne budu prekinuti i dok se predstavnici državne i vlasti u Podgorici ne odazovu na njihov poziv na razgovor.
Stanovnik naselja Srpska, u zetskoj opštini, Bojan Terzić izvinio se građanima Podgorice koji su juče bili u kolonama, ističući da za njih drugog rešenja nema.
"Nećemo odustati i povući se. Poruka vlastima Glavnog grada i Vlade je da sklone mašine i dođite u Botun da razgovaramo. Budite sigurni, svaki sastanak će se održati u našim domovima. Nećemo više biti neko ko će vama dolaziti na ruke i slušati kako se kolektor mora raditi. Radite ga u svojoj opštini", rekao je Terzić, preneo je podgorički portal Dan.
On je istakao da planiraju da se protesti šire na kompletnu Crnu Goru.
"Očekujemo da nas neko konačno čuje, onaj ko bi prvi je Milojko Spajić, premijer kojeg smo mi birali", rekao je meštanin Botuna Peđa Stojanović, istakavši da se svi protesti vode spontano i da niko nije vođa.
Boris Ćetković kaže da ih niko nikad neće poraziti jer oni brane decu i unučad, a vlasti brane pare.
Tokom blokade propuštena su kola Hitne pomoći i građani koji su se uputili ka bolnici. Pravila se ogromna buka jer su vozači negodovali. Mediji su javili da je došlo do verbalnog sukoba Mihaila Asanovića, predsednika Opštine Zeta, i jedne građanke. Pojavila se informacija, koja nije potvrđena, da je Asanović tražio policijsku zaštitu zbog provokacije.
Osim predstavnika lokalne vlasti na protestu je bio i predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević.
(Telegraf.rs/Tanjug)