Preminuo vlasnik Daso grupe i lista "Figaro": Umro u kancelariji u 93. godini
Prema magazinu Čelindžis, on je bio peta najbogatija osoba u Francuskoj
Francuski milijarder i industrijalac Serž Daso preminuo je danas u 93. godini u Parizu, saopštio je portparol Daso grupacije.
Nemački milijarder nestao u Alpima: Od subote o njemu nema ni traga ni glasa
Preporučujemo
Ubedljivo je jedna od najboljih za zdravlje creva: Lekari se kunu u ovu biljku, a sigurno je imate u bašti
"Moj sin te je izvukao iz bede": Svekrvi sam sasula istinu u lice, za 5 minuta došla je hitna pomoć
Daso je bio poznat po tome što je njegova kompanija proizvodila ratne avione "Rafal" i po vlasnišvu francuskog lista "Figaro", preneo je Rojters. Prema magazinu Čelindžis, on je bio peta najbogatija osoba u Francuskoj. "Daso grupu" osnovao je njegov otac i ta grupa kontrolisala je "Daso avijaciju" i "Figaro".
Daso, koji je bio i konzervativni političar, povukao se sa pozicije prvog čoveka kompanije "Daso avijacija" 2000. godine, ali je i dalje predsedavao "Grupom Daso".
Kako je navedeno, Daso, otac četvoro dece, preminuo je u svojoj kancelariji u Parizu oko 14 sati po lokalnom vremenu.
VIDEO: Ilon Mask, biznismen i genije koji planira da pravi grad na Marsu
(Telegraf.rs / Tanjug)