OPOZICIJA PRED BANKROTOM: Evo koje stranke duguju 332,5 miliona zbog propasti na izborima!

Od šest stranaka koje za troškove poslednje izborne kampanje imaju ogromna dugovanja u najvećem minusu je LDP sa 143,3 miliona dinara, zatim bivša NDS sa 108,4 miliona, a treće mesto zauzima URS sa 80,8 miliona dinara

Nakon poslednjih parlamentarnih izbora mnogobrojne stranke koje nisu postigle zadovoljavajuće rezultate našle su se u velikom finansijskom kolapsu, pa još uvek ne mogu da se iščupaju iz dugova. Najveće dugove za sada imaju LDP, Socijaldemokratska stranka (bivša NDS), a u ravni sa njima je i URS.

Već smo pisali o tome da su telefonske linije beogradskih opštinskih odbora LDP-a demontirane zbog duga od neverovatnih 30.488.796 dinara, zbog čega se u problemu našao njihov lider Čedomir Jovanović. Ipak, to nije sve što LDP duguje. Naime, ukupna dugovanja ove stranke iznose 143,3 miliona dinara i sa ovom cifrom LDP je apsolutno u najvećim dugovima.

Nakon njih sledi bivša NDS, koja za izbore u martu ove godine duguje 108,4 miliona dinara, a zatim URS sa 80,8 miliona dinara.

Stranka Mlađana Dinkića i Čedomira Jovanovića su u posebno velikom problemu, s obzirom da nisu prešle cenzus na poslednjim parlamentarnim izborima, pa su samim tim ostali bez budžetskog novca.

Liberali su najviše ostali dužni za oglašavanje medijima i marketinškim agencijama, međutim, kako tvrde za "Blic", bez obzira na to što nisu parlamentarna stranka, u dogovoru sa poveriocima uredno vraćaju novac koji duguju.

Najveća misterija je kako će URS koji em nije prešao cenzus, em su se rasformirali vratiti novac koji duguje. Ipak, oni su zavedeni u Registru političkih stranaka još uvek i za predstavnika je naveden Mlađan Dinkić. Ukoliko TV stanice žele da naplate ove dugove one mogu pokrenuti sudski postupak, ali kakav će ishod biti ne znamo, s obzirom da URS nema svoju imovinu.

NDS Borisa Tadića je ušao u parlament, tako da novac dobijen iz budžeta može da iskoristi za vraćanje dugova.

Baš kao i Dinkić i Koštunica je, sledeći njegov primer i napustio stranku, nakon što se razočarao izbornim rezultatima. I DSS je dosta novca uložila u predizbornu kampanju, a kako prvi put posle više od decenije koju su proveli u skupštini nisu prešli cenzus, ni oni nemaju na raspolaganju budžetski novac. Jedino, što stranka još uvek postoji, pa im simpatizeri mogu pomoći u borbi sa finansijskom krizom.

(Telegraf.rs)