ZA OVU BUGARKU NAVIJAĆE SVAKI SRBIN: U njenim rukama je sudbina SRPSKE SVETINJE na Kosovu! Naježiće vas njena priča!

Od ove žene zavisi sudbina srpskih svetinja na Kosovu i Metohiji, evo ko je ona i zbog čega danas su svaki pogledi Srba usmereni ka njoj

Sudbina srpskih svetinja nalazi se u rukama jedne žene, koja se nalazi na čelu UNESKO-a i ona će imati glavnu reč o odluci na zahtev tzv. Republike Kosovo da bude primljena u tu organizaciju! Telegraf.rs vam donosi priču Irini Bokovoj, o političarki iz Bugarske kojoj je pisao šef srpske diplomatije Ivica Dačić!

AKO PRIMITE KOSOVO NAGRADIĆETE VANDALE, KOJI SU PALILI SRPSKE SVETINJE: Evo šta je Dačić poručio ČELNIM LJUDIMA UNESKA!

Tzv. Republika Kosovo i njen šef diplomatije Hašim Tači podneli su zahtev za prijem te države u UNESKO, na šta je usledila oštra reakcija iz Srbije, a u toku je velika diplomatska ofanziva Beograda u koju su uključene SPC, Vlada Srbije, pa čak i Vatikan kako bi omeli ovaj pokušaj.

KOSOVO NE SME BITI PRIMLJENO U UNESKO, ZAŠTITITE SRPSKE SVETINJE: Evo šta je srpski patrijarh poručio Vatikanu i EU!

Ukoliko ova inicijativa prođe to bi značilo da bi sve srpske svetinje na Kosovu i Metohiji prešle pod upravu vlasti u Prištini.

SRPSKE SVETINJE NA KOSOVU NEĆE PASTI U RUKE ALBANACA - ORI SE U NJUJORKU! Srbija je zadala OZBILJAN UDARAC Tačiju u UN

Glavnu reč o tome doneće jedna žena - Irina Georgijeva Bokova, rođena u Sofiji, 12. jula 1953. godine. Bila je član bugarskog parlamenta iz Bugarske socijalističke partije dva mandata, ministar i zamenik ministra inostranih poslova u vladi socijalističkog premijera Žana Videnova, i bila je ambasador Republike Bugarske u Francuskoj i u Monaku, stalni predstavnik Bugarske u Unesko-u i lični predstavnik predsednika Bugarske u Međunarodnoj organizaciji Frankofonije (2005—2009.).

VEROVALI ILI NE, VATIKAN JE MOĆAN SAVEZNIK SRBIJE! Evo kako SVETA STOLICA brani Srbe i SRPSKE SVETINJE

Na mesto generalnog direktora Unesko-a predložena je 22. septembra 2009, a izabrana je 15. oktobra 2009 na 35. sednici Generalne konferencije kao deseti generalni direktor Unesko-a.

Bokova je prva žena iz istočne Evrope na čelu Unesko-a.

- Od juna 1999. godine do danas, 236 crkva i drugih objekata u vlasništvu SPC, kao i kulturno-istorijskih spomenika bili su mete napada. Od njih čak 61 ima status spomenika kulture, a 18 je od izuzetnog značaja za državu Srbiju. Ova bolna svedočenja me navode da se zapitam jesu li ovo argumenti koji preporučuju “Kosovo” za članstvo u organizaciji čija je misija da pomaže zaštitu svetske kulturne baštine? – napisao je šef srpske diplomatije

(D. Z.)