"Lobiramo više nego ikada pre": U Prištini očekuju priznanje od 19 država
Prošlo je godinu dana kako tzv. Kosovo nije obezbedilo ni jedno novo priznanje nezavisnosti
Priština radi na obezbeđivanju novih priznanja nezavisnosti, izjavio je zamenik tzv. kosovskog ministra spoljnih poslova Rejhan Vunići, prenosi prištinski Zeri, navodeći da to ministarstvo očekuje da ove godine nezavisnost Kosova prizna još 19 zemalja.
- Međutim, suočavamo se sa problemima i opstruisanjima nastalim kao posledica agresivnog lobiranja Srbije protiv Kosova. Kosovska diplomatija i ministar spoljnih poslova Bedžet Pacoli lobiraju više nego ikada pre u svetu - rekao je Vunići.
Preporučujemo
Vučević otkriva kako je sa Vučićem završio na sendviču u Novom Sadu i šta stoji iza toga
NASLOVNE STRANE SUTRAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za sredu, 11. februar 2026. godine
List navodi i da je prošlo godinu dana kako tzv. Kosovo nije obezbedilo ni jedno novo priznanje nezavisnosti, i navodi da Srbija u međuvremenu kontinuirano objavljuje da države povlače priznanje nezavisnosti.
Predstavnici opozicije i politički analitičari slažu se da je "prištinska diplomatija" veoma slaba i dezorganizovana.
VIDEO: Ko je sve povukao priznanje Kosova i da li će se trend nastaviti?
(Telegraf.rs/Tanjug)