Peter Bajer pobedio u trci za specijalnog izaslanika PS Saveta Evrope za KiM
0
0
Tokom današnjeg glasanja u Odboru za spoljne poslove i demokratiju Parlamentarne skupštine Saveta Evrope, on je sa 33 glasa pobedio ruskog kandidata Alekseja Kondratjeva, koji je dobio šest
Poslanik Bundestaga Peter Bajer (CDU) pobedio je u trci za izvestioca u Savetu Evrope za Kosovo i Metohiju, prenosi prištinske Gazeta Expres.
Tokom današnjeg glasanja u Odboru za spoljne poslove i demokratiju Parlamentarne skupštine Saveta Evrope, on je sa 33 glasa pobedio ruskog kandidata Alekseja Kondratjeva, koji je dobio šest.
Preporučujemo
Sutra prvi sastanak Operativnog tima za pristupanje Srbije Evropskoj uniji
Užas za Alkaraza na AO, povredio se nadomak plasmana u finale, Zverev urlao na Srpkinju: "Ne mogu da verujem"
Odluka o izboru izvestioca o Kosovu u EK takođe će proći kroz druge mehanizme ovog Saveta, ali današnje glasanje se smatra najvažnijim, a zvanično saopštenje će biti objavljeno danas.
Pored nemačkog predstavnika, u trci za ovo mesto su bili predstavnik Holandije Ane Mulder, kao i Rus Kondratijev, koji je od juna 2019. postao član Parlamentarne skupštine Saveta Evrope.
(Telegraf.rs)