Lončar: Tomas Šib poručio da će Berlin prepustiti Beogradu i Prištini dogovor o kosovskom pitanju
0
3
Ministar zdravlja, koji se sastao sa ambasadorom, zahvalio je na tom stavu i dodao da građani Srbije treba da shvate da smo ''mi kovači svoje sudbine'' i da mi donosimo odluke
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je danas da mu je ambasador Nemačke u Srbiji Tomas Šib rekao da će Berlin prepustiti Beogradu i Prištini da se dogovore i da će podržati svaki dogovor o kosovskom pitanju.
Preporučujemo
TITO NIJE BIO JUGOSLOVEN, A NIJE NI HRVAT! Agenti CIA otkrili NAJVEĆU TAJNU JUGOSLAVIJE - Poreklo MARŠALA (VIDEO)
NASLOVNE STRANE DANAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za sredu, 25. februar 2026. godine
Lončar je, nakon primopredaje pet respiratora, koji su donacija nemačke ambasade, rekao medijima da je pitao ambasadora Šiba kada naša zemlja može očekivati jaču podršku na putu ka EU, kao i kakav je odnos Nemačke po pitanju dijaloga Beograda i Prištine.
- Rekao je da će Nemačka prepustiti Beogradu i Prištini da se dogovore i da će podržati svaki dogovor - rekao je Lončar.
On je zahvalio Šibu na tom stavu i dodao da građani Srbije treba da shvate da smo ''mi kovači svoje sudbine'' i da mi donosimo odluke.
(Telegraf,rs)