Ministar spoljnih poslova Slovenije: Planiramo da povećamo broj vojnika na KiM u okviru misije KFOR-a
0
1
Situacija na KiM bila bi veoma teška bez prisustva Kfora, a Ministarstvo je ispitalo mogućnosti da poveća učešće Slovenije u misiji
Foto: Tanjug/AP
Slovenija planira da poveća broj vojnika raspoređenih u misiji Kfora na Kosovu i Metohiji, izjavio je slovenački ministar odbrane Marjan Šarec koji je obišao trupe i razgovarao sa komandantom Kfora, general-majorom Anđelom Mikelom Ristučijem.
Situacija na KiM bila bi veoma teška bez prisustva Kfora, a Ministarstvo je ispitalo mogućnosti da poveća učešće Slovenije u misiji, rekao je on, prenela je STA.
Preporučujemo
Priština počela da proizvodi dronove kamikaze: "Skifter" leti 270 km/h i ima operativni domet od 20 km
Glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu: Nema više mesta kalkulisanju
Šarec je kazao da je teško govoriti o tačnim brojkama jer je pet odsto slovenačkih aktivnih trupa trenutno stacionirano u inostranstvu, uključujući 91 na Kosovu i Metohiji.
(Telegraf.rs)