Srbin iz Banjske priveden na razgovor
1
0
I. N.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/AP/Dejan Simicevic
Pripadnici takozvane kosovske policije priveli su danas i odveli na saslušanje u južni deo Kosovske Mitrovice jednu osobu srpske nacionalnosti u vezi sa dešavanjima u Banjskoj u septembru prošle godine.
Zamenik komandira tzv. kosovske policije za Region sever Veton Eljšani rekao je za Tanjug da je privedena osoba iz Banjske.
Preporučujemo
Brnabić večeras gost na prijemu kod kralja Danske, sutra otvara konferenciju sa liderima EU
OVO SU DOKAZI KRVAVE ZAMKE NA SENJAKU: Poruka Baje pre smrti otkriva sve, evo ko je mamac, a ko je pucao!
Dodao je da je ova osoba važna za policiju, naglasivši da lice nije uhapšeno niti osumnjičeno i da će po okončanju ispitivanja biti pušten.
Specijalno tužilaštvo u Prištini objavilo je juče optužnicu protiv 45 osoba za oružani sukob u Banjskoj kod Zvečana, koji se dogodio 24. septembra prošle godine.
(Telegraf.rs/Tanjug)