Šef misije Euleksa osudio napad tzv. kosovske policije na srpskog maturanta

A. N.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Kosovo online/Ivica Simić

Šef misije Euleksa Đovani Pjetro Barbano najoštrije je večeras osudio napad pripadnika tzv. kosovske policije na srpskog maturanta u severnom delu Kosovske Mitrovice, dodajući da je uveren da će oni koji stoje iza ovog neprihvatljivog čina biti pozvani na odgovornost u skladu sa vladavinom prava.

''Duboko sam šokiran i osuđujem prekomernu upotrebu sile koju je danas pokazao pripadnik KP protiv dečaka u Severnoj Mitrovici. Izrazio sam zabrinutost rukovodstvu KP i uveren sam da će oni koji su odgovorni za ovaj neprihvatljiv čin biti pozvani na odgovornost u skladu sa vladavinom prava'', rekao je Barbano u objavi na mreži X.

Na društvenim mrežama objavljen je snimak na kojem se vidi kako pripadnici tzv. kosovske policije u severnom delu Kosovske Mitrovice maltretiraju srpskog maturanta, guraju ga, provociraju i stežu rukama za vrat.

(Telegraf.rs/Tanjug)