Stočnim vagonima žene i decu transportovali u logor Jasenovac: Vesić objavio potresnu fotografiju iz 1942.
1
8
Fotografiju je napravio nemački vojnik iz susedne železničke kompozicije.
Foto: Nikola Anđić
Narodni poslanik Goran Vesić objavio je na svom zvaničnom Fejsbuk profilu potresnu fotografiju koja svedoči o stravičnim mučenjima srpske žene i dece u logoru Jasenovcu.
Vesić je napisao: "Ustaše 1942. godine transportuju u stočnim vagonima srpske žene i decu u logor Jasenovac. Onaj logor za koji hrvatski biskupi kažu da je bio mesto za oporavak i odmor. Slika je snimljena negde kod Slavonskog Broda."
Preporučujemo
Oglasio se i meteorolog! Otkrivamo da li smo završili sa zimom! Ovome se niste nadali početkom februara
Oprez! Srbiju očekuju orkanski udari vetra od 110 km/h: Otkrivamo kada i gde će biti najvetrovitije
Fotografiju je napravio nemački vojnik iz susedne železničke kompozicije.
- Ovu važnu fotografiju u Nemačkoj je nedavno kupio naš sugrađanin Branimir Gajić i poklonio je Muzeju genocida u Beogradu - stoji u objavi.
Video: Vučić o zabrani posete Jasenovcu: Pokušao sam u tišini da odem! Ovo je pitanje poštovanja žrtava
(Telegraf.rs)