Između stanica Novi Sad Ranžirna i Futog putničko vozilo udarilo u lokomotivu
Srbija Kargo izdala je saopštenje u kome se navodi da je dana 26.avgusta u 6:15 časova između stanica Novi Sad Ranžirna i Futog, na mestu koje nije predviđeno za prelazak preko pruge, neoprezni vozač putničkog vozila je pokušao da pređe prugu i tom prilikom je udario u bok lokomotive teretnog voza. U ovom vanrednom događaju nije bilo povređenih.
Teretni "Cosco" voz je u svom sastavu imao 19 vagona i saobraćao je iz Preševa za Suboticu.
Preporučujemo
Potop u ovim delovima Srbije: Evo šta se očekuje do kraja dana i gde će pljuštati
Jela koja osvajaju srca: Ovih 5 specijaliteta pripremio je poznati turski šef kuhinje za goste u Beogradu
Na licu mesta su pripadnici MUP-a, kao i zajednička komisija preduzeća "Infrastruktura železnica Srbije" i "Srbija Kargo", koja će utvrditi uzrok vanrednog događaja.
"Srbija Kargo"a.d. i ovog puta upućuje apel da se poštuju propisi i pravila drumske signalizacije, kao i da se pruga prelazi isključivo na putnim prelazima, jer je to jedini način da se spreče nesreće i sačuvaju ljudski životi!
(Telegraf.rs)