Hitno upozorenje RHMZ-a: Jaki pljuskovi, grmljavina i grad pogodiće ovaj deo Srbije u narednih sat vremena

Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Tanjug/Sava Radovanović

Jako nevreme sa grmljavinom i gradom u narednih sat vremena pogodiće područje Mačvanskog i Kolubarskog okruga, upozorava RHMZ (Republički hidrometeorološki zavod).

Kako su najavili jaka konvektivna oblačnost uslovljavaće intenzivne pljuskove sa grmljavinom, gradom i jakim i olujnim vetrom.

Preko Vojvodine prethodne noći premeštale su se grmljavinske oluje u sklopu predfrontalnih grmljavinskih nestabilnosti.

U ostalim predelima Srbije veći deo dana biće promenljivo oblačno i relativno toplo, ponegde sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom.

Posle podne i uveče sa severa se preko Srbije očekuje prodor hladnog fronta, uz jako zahlađenje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, a jugozapadni vetar biće u skretanju na jak severozapadni, na udare i olujni.

(Telegraf.rs)