Grad u Srbiji uvodi STROGE mere: Zabranjeno polivanje bašti i pranje vozila zbog restrikcije vode do daljeg
10
0
N. S.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock
Odlukom o uvođenju mera restrikcije potrošnje vode koju je doneo grad Čačak, na teritoriji ovog grada uvedena je restrikcija potrošnje vode za određene aktivnosti.
"Zabranjeno je korišćenje vode iz vodovoda za polivanje parkova, vrtova, bašti, pranje ulica i vozila. Ova mera trajaće sve do stabilizovanja stanja na sistemu za vodosnabdevanje 'Rzav' ", piše u Odluci grada Čačka.
Preporučujemo
Srpski grad na udaru STRAŠNE oluje! Zabeleli se putevi od grada, a potoci liju ulicama (VIDEO)
Srbiji preti orkanski vetar od 120 km/h, otkrivamo kada: Temperatura pada za 10 stepeni, EVO kada i gde i SNEG
Kontrolu poštovanja Odluke grada o restrikciji potrošnje vode vršiće JKO "Vodovod" Čačak u saradnji sa inspekcijskim službama i komunalnom milicijom, a protiv onih koji se ne budu pridržavali uvedenih mera primeniće se kaznene odredbe.
(Telegraf.rs/Tanjug)