Učenici Matematičke gimnazije u Turskoj osvojili pet zlatnih i jednu srebrnu medalju
0
3
A. N.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock
Na XVII Međunarodnoj olimpijadi u znanju (XVII Uluslararası Bilgi Olimpiyatları), koja se do 2. novembra održava u Antaliji u Turskoj, učenici Matematičke gimnazije u Beogradu osvoli su pet zlatinih i jednu srebrnu medalju.
Zlatne medalje osvojili su Andrej Drobnjaković iz fizike i hemije, Vladimir Đurica, Vanja Jelovac i Nenad Marković iz matematike, dok se učenik Vladimir Lukić iz matematike, okitio srebrnim odličjem.
Preporučujemo
NASLOVNE STRANE DANAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za subotu, 1. novembar 2025. godine
Srbi ušli u taksi u centru Zagreba, nastala scena za pamćenje: Vozač izgovorio rečenicu koja tera suze na oči
"Posebno ističemo činjenicu da je učenik Vladimir Đurica imao maksimalan učinak.Čestitamo sjajnim učenicima, njihovim roditeljima i nastavnicima", objavilo je Društvo matematičara Srbije.
Rukovodilac tima je prodekan Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu Miljan Knežević.
(Telegraf.rs/Tanjug)