Deda Mrazevi će i ove godine obradovati mališane u bolnici: Toplina praznika za najmlađe pacijente juga Srbije

N. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Fazi

Decembar na jugu Srbije već godinama ima posebno mesto u srcima najmlađih pacijenata zahvaljujući humanitarnoj akciji Fazi Mraz, koju kompanija Fazi iz Niša tradicionalno organizuje. I ove godine, tim volontera, uz podršku Gorske službe spasavanja, kreće na svoj dobro poznati put kako bi mališanima koji praznike provode u bolnicama doneo osmeh, toplinu i bar trunku praznične magije.

Tokom trodnevne akcije, Fazi Mraz će obići sedam bolnica i podeliti ukupno 400 novogodišnjih paketića. Svaki poklon nosi istu poruku - da deca, čak i kada nisu kod kuće, nisu zaboravljena i da briga zajednice može da bude snažan izvor utehe i radosti.

Predstavnici kompanije Fazi ističu da je misija ostala nepromenjena još od prvog dana:

"Verujemo da svako dete zaslužuje da oseti radost praznika. Fazi Mraz je način da zahvalimo zajednici u kojoj živimo i da pokažemo da briga i solidarnost mogu da naprave razliku."

Raspored ovogodišnjih poseta izgleda ovako:

  • 22. decembar – Niš u 10h, Aleksinac u 13h, Pirot u 13h
  • 23. decembar – Vranje u 10h, Leskovac u 13h
  • 24. decembar – Prokuplje u 10h, Kruševac u 13h

Kroz ovakve inicijative, praznični duh pronalazi put i do bolničkih soba, podsećajući sve da je toplina zajedništva često najlepši poklon koji možemo pokloniti.

(Telegraf.rs)