Ovo sada ne bi trebalo da bude ovako: Iz automobila snimili šokantnu scenu na jugozapadu Srbije
Pešterska visoravan u jugozapadnoj Srbiji sredinu decembra dočekala je bez snega. Iako smo navikli da u ovo doba godine sa Pešterske visoravni stižu dramatične slike zavejanih puteva i sela odsečenih od sveta, ovog decembra priroda je imala drugačije planove.
Vreme na Pešteru je pravo prolećno, oštar vazduh i zubato sunce, sa dnevnom temperaturom od 6 stepeni.
Preporučujemo
NASLOVNE STRANE SUTRAŠNJIH NOVINA: Prelistavanje štampe za sredu, 17. decembar 2025. godine
Milorad umro tokom leta Čikago - Beograd: Porodica ima molbu za sve putnike, posebno za jednog
Na društvenim mrežama danas je osvanuo snimak Peštera bez snega, uz sledeći tekst.
"Umesto snežnih nanosa, imamo i dalje temperature u plusu. Klimatske promene su uticale na to da zime budu dosta kraće, a samim tim bude i manje snega, no to ne treba da brine turiste.
Nastavljamo kao da je i dalje leto dok ne padne sneg pa se onda prebacujemo na ski-centar Žari, da se grudvamo i pravimo Sneška Belića, ali i da uživamo u zimskim pejzažima Uvca", piše na Instagram stranici "Pesterski rendžer".
(Telegraf.rs)