Pucanje, stres i izdržljivost: Ovako je Žandarmerija ponosno predstavila Srbiju na takmičenju u Dubaiju
Pripadnici Žandarmerije Srbije učestvovali su na prestižnom međunarodnom takmičenju UAE SWAT Challenge, koje okuplja najbolje specijalne jedinice iz čitavog sveta. Takmičenje je prilika da se testiraju profesionalne veštine, timski rad i izdržljivost, ali i da se u najboljem svetlu predstavi država koju predstavljaju. O iskustvu na takmičenju za zvanični Instagram profil MUP Srbije govorio je pripadnik Žandarmerije, Marko Đuković.
- Najveći izazov za nas je predstavljati svoju domovinu i našu jedinicu, odnosno prikazati rad, veštine, opremu i sve resurse koje imamo. Takmičenje traje pet dana, a četiri dana su posvećena streljačkim disciplinama koje kombinuju preciznost i intenzivan fizički napor. Rukovanje kratkim, dugim i snajperskim oružjem u ovakvom intenzitetu ključna je veština, jer čovek testira svoje granice - rekao je Marko Đuković.
On je naglasio da održavanje tempa sa treninga predstavlja dodatni izazov, jer i pored iscrpljujućih fizičkih i streljačkih zadataka, takmičari moraju da daju maksimum kako bi se naš tim našao među najboljima.
- Takmičenja nisu realne situacije koje mi obavljamo kroz naše zadatke, ali mogu da simuliraju određene stresne situacije koje su približno slični efekti u nekom realnom okruženju - dodao je on.
Marko Đuković je istakao i značaj podrške kolega i svih koji su pomogli timu da se pripremi i otputuje na takmičenje.
- Zahvaljujemo se svima koji su omogućili da predstavljamo našu državu. Nadam se da će i druge kolege u budućnosti doživeti iskustvo predstavljanja svoje zemlje i timski osećaj koji ovde imamo - zaključio je pripadnik Žandarmerije.
Ovo učešće pokazuje posvećenost srpskih specijalaca, njihovu disciplinu i profesionalizam, ali i međunarodno priznanje koje Žandarmerija Srbije uživa kroz učešće na ovakvim prestižnim takmičenjima.
(Telegraf.rs)