Osniva se Koordinaciono telo za praćenje ostvarivanja prava nacionalnih manjina
0
0
E. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Nikola Anđić
Vlada Srbije usvojila je danas Odluku o osnivanju Koordinacionog tela za praćenje sprovođenja akcionog plana za ostvarivanje prava nacionalnih manjina za period 2026-2029. godine.
Kako je saopšteno iz Vlade Srbije, osnivanje Koordinacionog tela ima za cilj efikasniju koordinaciju, praćenje i unapređenje sprovođenja mera predviđenih Akcionim planom, uz učešće predstavnika nadležnih državnih organa, nezavisnih institucija i nacionalnih saveta nacionalnih manjina.
Preporučujemo
Niko neće u ovu srpsku banju, a nalazi se na rajskom mestu koje su odabrali Rimljani
Pljuskovi i NEVREME, pa OSVEŽENJE, a onda i preko 40°C: Prognoza do kraja sedmice je i više nego neverovatna
Telu će predsedavati ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, a po potrebi će u njegov rad biti uključeni i predstavnici drugih institucija, organizacija civilnog društva i akademske zajednice, navedeno je u saopštenju.
(Telegraf.rs/Tanjug)