Putnička vozila na izlazu uz zemlje čekaju najduže pola sata, teretnjaci četiri sata

E. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock

Vozači koji planiraju putovanje ka izlazu iz Srbije danas mogu očekivati različita zadržavanja na graničnim prelazima. Dok putnička vozila na većini prelaza čekaju do pola sata, situacija sa teretnim vozilima je znatno drugačija.

Najveće gužve su na granici sa Hrvatskom, gde teretnjaci na prelazu Šid čekaju četiri sata, dok na Batrovcima čekanje traje oko dva sata, prema podacima Uprave granične policije.

Za putnička vozila, najduže zadržavanje je na izlazu iz zemlje na prelazu Gradina, gde čekanje traje do pola sata. Na Špiljanu, čekanje je kraće, oko 15 minuta, kako navodi Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Na ostalim graničnim prelazima nema zadržavanja za putničke ni teretne kategorije vozila, a ni naplatne stanice na auto-putevima u Srbiji ne beleže čekanja.

(Telegraf.rs/Tanjug)